درباره ما

شخصیت نموبال
نموبال شرکتی خلاق و دانش بنیان است که محصولات (فرآیند محورِ) آموزشی و پروژه­ های تخصصی ویژه کودکان و نوجوانان 7-12 سال را طراحی و تولید می­ نماید. قابلیت­ های منحصر به فرد محصولات و پروژه­ های نموبال، با طراحی و انجام 11 پروژه­ ی بین المللی، طراحی و پیاده­ سازی پروژه­ های تراز ملی در پهنه آموزشی ایران،

شروع نموبال
حضور در میان دانش­ آموزان بلوچستان از یک سو و مدارس غیرانتفاعی پایتخت از سویی دیگر، مجموعه­ ای از چالش­ها، شدن­ ها، نشدن­ ها و در نهایت فرصت­ ها را آشکار ساخت.
تمرکز بر ساده­ سازی مسائل آموزشی و پایمردی بر حل واقعی مشکلات،به شکل­ گیری دانش تخصصی در حوزه کودک منجر گردید.استمرار چندین ساله در طراحی و تولید دانش محور، توانمندی­های نموبال را به ژن نموبال تبدیل نمود. ژنی که امروز قابلیت ورود شجاعانهِ به پروژه­ ها در سطوح مختلف را ایجاد کرده است. ارائه راه حل­ هایی موثر و دوست داشتنی برای کودکان حاصل کد نویسی به زبان کودکان است. در چرخه عمرِ نموبال؛ بلوچستان پاره تن ایران نام گرفت و هرگز کودکان با استعداد و مردم مهربان آن سرزمین و مدارس روستایی­شان فراموش­مان نخواهد شد.

منظومه ذهنی نموبال
ورود نگاه صنعتی به معنایِ نگاهی چابک، نیاز محور، استاندارد پذیر، کیفی­ نگر با مولفه­ های روشن مالی و مقیاس پذیری به حوزه آموزش؛ می­تواند تحول آفرین نظام آموزشی – تربیتی باشد
در رویکرد نموبال، سه گانه “سیستم – محصول – معلم” به عنوان یکی از مبانی نگرشی مورد توجه قرار گرفته و دایره محصولات آموزشی فراتر از “محصولات سخت” از قبیل مولاژ و لوازم آزمایشگاهی ترسیم شده تا تعریف جدیدی از “محصولاتِ فرآیند محورِ آموزشی” (متریال محور) را ارائه دهد. دستاوردهایی چون رشد آموزش تلفیقی در مقابل آموزش دیسیپلاینی، افزایش کیفیت آموزشی، کاهش هزینه­ های محتواسازی مدارس، کاهش فشار تولیدِ محتوا بر معلمان، دسترسی سریع به قالب­ های جذاب کلاس­ داری و آموزشی، ملموس­ سازی مفاهیم پایه­ ای، مهارت محوری و علاقه­ مندی تحصیلی حاصل این نگرش خواهد بود.
بنابراین ورود شرکت­ های خلاق و دانش­ بنیانی که قابلیت طراحی و تولید محصولات و فرآیندهای آموزشی را داشته باشند؛ ضروری بنظر میرسد. در این مسیر بر خلاف گذشته میبایست به ظرفیت کودکان ایمان داشت و طراحی را در خدمت آن­ها به کار گرفت.
موفقیت در این حوزه، پیروزی یک ملت خواهد بود؛ این موفقیت در گرو نگاه استراتژیک و سرمایه­ گذاری بلندِ دوست­داران این سرزمین است و گفتمان خرد و کلان از معلمین تا صاحبان صنعت را می طلبد.

نموبال بر این باور است تجربه کارآفرینان به عنوان مردان و زنان فاتح بر مشکلات، سرمایه گرانی است که راهگشای فضای آموزشی نیز خواهد شد؛ پس به یکایک دلسوزان، کارآفرینان، صنعتگران، نخبگان، اساتید متخصصان، متفکران، موسسان، متولیان فرهنگ و آموزش دست یاری می­ دهد.

چرا نموبال پاسخی بر چالش­ های آموزشی- مهارتی دانش­ آموزان است؟
تقویت انگیزه تحصیلی و نوآوری در چگونگی انتقال محتوای آموزشی به دانش­ آموزان نیاز امروز و آینده آموزش است. محصولات سناریو محور که در بستر احساس، عاطفه، هیجان و منطق، دانش­ آموزان را در فرآیند یاددهی – یادگیری هدایت می­ کنند، می­ تواند نیروی محرکه موثری (با رویکرد صنعتی) بر شرایط کنونی فضای آموزش ایران باشد. نزدیک به 9 سال است که نموبال توانسته با محصولات خود، دانش­آموزان را به عناوین آموزشی علاقه­ مند کرده و با هدف­ گیری مفاهیم پایه­ ای، سواد علمی و مهارت­ های فکری دانش­ آموزان را رشد دهد. این تجارب آموزشی- صنعتی در قالب­ های مشخص قابل ارائه است.

11
پروژه بین‌الملل
5
استان
447
مدرسه
288
معلم
15300
دانش‌آموز